7 zaměstnání, která vám umožní pracovat odkudkoli na světě

7 zaměstnání, která vám umožní pracovat odkudkoli na světě

apartment-1899964_960_720

Chtěli byste cestovat po světě a pracovat odkudkoli, ale nevíte, jakou práci byste mohli dělat? Jak se stát digitálním nomádem, tedy cestovat a zároveň si vydělávat, jste si již mohli přečíst v našem starším článku . Dnes vám poradíme několik pozic a oborů, které můžete dělat na dálku prakticky z celého světa a potřebujete k nim jen počítač a připojení k internetu.

1. Psaní, články, texty
Pokud máte talent na psaní, nabízí se nespočet možností a v případě, že dobře zvládáte angličtinu, ještě víc. Od tvorby prodejních textů, produktových informací a recenzí na e-shopy, otextování webů až k blogu, kde můžete psát o čemkoli, co vás baví, například se s ostatními podělit o své zážitky z cest.

2. Překlady / tlumočení
Další prací, kterou můžete dělat odkudkoli, jsou překlady a tlumočení. Pokud nějaký jazyk ovládáte na velmi dobré úrovni, je to skvělá možnost jak doma, tak i v zahraničí.

3. Marketing a sociální sítě
V současné době se marketing firem přesunul především na sociální sítě. Velmi žádanou pozicí je správce sociálních sítí, což je úzce spjato i s copywritingem a jde především o tvorbu příspěvků či komunikaci s fanoušky nebo zákazníky.

4.  Administrativa
Vhodnou pozicí pro práci na dálku může být i účetní, daňový poradce, ale klidně i virtuální asistentka, která veškeré telefonáty, maily a úkoly vyřizuje z pohodlí domova.

5. On-line kurzy
Pokud máte pocit, že máte co předat a naučit ostatní něčemu novému, tohle bude dobrá volba. Může jít o kurzy o businessu, osobním rozvoji, fitness, fotografování, vaření, cokoli vás napadne.

6. Virtuální učitel
Doučování jazyků či jiných odborných předmětů jde také dělat on-line. Hodiny můžete vést přes skype či jinou komunikační platformu.

7. Práce na PC všeho druhu
Notebook můžete vzít s sebou kamkoli a s nutnou dávkou technických dovedností se může věnovat například oblasti IT, programování, web designu, grafickému designu či SEO.

 

Leave a reply

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *